Ja we wszechświecie

Gdy tańczę – płynę,
gdy tańczę – frunę,
gdy tańczę – przenikam do nieograniczonego wnętrza Ziemi,
gdy tańczę – rozpalam żar namiętności gdy tańczę – ŻYJĘ.

Gdy mijam ludzi na ulicy, obserwuje świat za oknem autobusu i zadaję sobie pytanie: czym bym była bez muzyki, rytmu, ruchu…?

Gdy na moment oddalam się od marzeń – usycham. Gdy wracam- kwitnę, oddycham…

Wierzę w potencjał człowieka. Wierze w siłę ciała, umysłu i ducha. Wierze w Anioły…

Jestem magistrem ekonomii (Zarządzanie i Marketing na Uniwersytecie Szczecińskim), gdzie zapoznałam się z prawami funkcjonowania świata materialnego. Na tej uczelni brakowało mi jednak wiedzy na temat podstawowego elementu człowieka-duszy. Dlatego zaczęłam przygodę z psychologią na Europejskiej Akademii Psychologii Integracyjnej. Dzięki temu mogłam zrobić specjalizacje „Pomoc psychologiczna” w Rosyjsko- Amerykańskiej Akademii „Intercollege”. Międzyczasie swoją pasje drugim człowiekiem rozwijałam uczestnicząc w wielu warsztatach z samorozwoju oraz choreoterapii. Ukończyłam również studia podyplomowe z arteterapii oraz dające mi kwalifikacje do pracy nauczycielskiej. Jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Choreoterapii oraz instruktorem tańców w kręgu. Tańcząc odnalazłam kolejną ścieżkę – masaż polinezyjski Ma-uri, który łączy ciało, umysł i dusze w jedność. Po rozszerzeniu wiedzy o masaż klasyczny, oraz inne techniki masażu (min lomi lomi, ciepłymi kamieniami ) otworzyłam swój własny gabinet, który znajduje się w centrum miasta.

Również wynikiem mojej edukacji są prowadzone od 2005 roku cyklicznie lub weekendowo zajęcia w Szczecinie, jednorazowe spotkania w Skierniewicach, Świnoujściu, Poznaniu oraz podczas wakacyjnych warsztatów w Czarnogórze. Współpracowałam z lokalnym organizatorem festiwalu dla kobiet „Progressteron”. Od 2008 roku prowadzę według autorskiego programu taneczne zajęcia dla matek noszących dzieci w chustach. W latach 2009-2010 współpracowałam z Fundacją Aktywnej Rehabilitacji, gdzie swoją dotychczasową wiedzą wykorzystałam na zajęciach ruchowych z dziećmi poruszającymi się na wózkach. Od 2011 roku organizuję na terenie Szczecina warsztaty z 5Rytmów oraz Improwizacji w Kontakcie z nauczycielami z spoza Szczecina. W latach 2014-2016 pracowałam jako terapeuta zajęciowy i choreoterapeuta na dziennym Oddziale psychiatrycznym w szpitalu MSW w Szczecinie zdobywając doświadczenie w pracy z osobami z depresją i nerwicami. Wówczas podjęłam decyzje o kolejnym kroku edukacyjnym. Dziś po rocznych studiach podyplomowych jestem coachem. W swojej pracy zarówno w gabinecie masażu jak i prowadząc zajęcia łączę zdobytą wiedzę tak, aby spotykając drugiego człowieka pomóc mu holistycznie.

Katarzyna Pakalnicka
Telefon: +48501602357
E-mail: kiaora@op.pl